Skarby UK – Warwick Castle

Budowa tego obiektu rozpoczęła się w 914 r N.E , jednak dopiero po ponad 300 latach, zamek Warwick przyjął obecny kształt i wymiary.  Atakowany w 1264 r, oblężony w 1642 r, podpalony w 1871 r, zamek wytrwale przetrwał niepomyślne dla niego obroty koła historii. W 1978 r obiekt został przejęty przez Tussauds Group ( właściciele min. Muzeum Madame Tussauds czy też parku Alton Towers) i do dziś cieszy odwiedzających niezliczonymi atrakcjami i majestatem.

IMAG1115

Warwick Castle to swoista mekka Amerykanów odwiedzających UK. Dlaczego ? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, internetowe fora są pełne recenzji wizyt w zamku, pisanych przez zachwyconych mieszkańców USA. Być może wychodzi to z nieco stereotypowego myślenia „Jestem w Anglii, muszę zobaczyć zamek”.  Korzystając z prawdziwej okazji na ebayu (2 bilety za 12 funtów, normalna cena to 22 f za jeden bilet dla dorosłego), postanowiliśmy wyrwać się na jeden dzień z zachmurzonego Stoke i odwiedzić ten przybytek kultury.

Wszędzie widoczne są małe akcenty, dodające autentyzmu całemu miejscu.

Wszędzie widoczne są małe akcenty, dodające autentyzmu całemu miejscu.

Położone niedaleko Birmingham Warwick jest bardzo urokliwym miejscem, niezliczona ilość kafejek, restauracji i małych sklepików z bibelotami bardzo przypomina polskie nadmorskie miejscowości. Aktorzy pracujący w zamku Warwick bardzo wczuwają się w swoje role, wszyscy ubrani w średniowiecznym stylu, starają nadać się temu miejscu odpowiedniego charakteru. Oferowane są między innymi : pokazy sokolnictwa, łucznictwa lub strzał z trebuszu – wielkiej średniowiecznej maszyny oblężniczej.

IMAG1116

Strzał z Trebuszu

IMAG1106

Pokazy Sokolnictwa

Odzwiedzający mają też okazję odwiedzić wystawę „Secrets & Scandals Revealed” – „Sekrety i Skandale Odkryte” – ujawniające burzliwe losy, skandale i sekrety rodziny Earlów, zamieszkującej zamek przez lata. W wystawie użyte są figury woskowe ( nie przez przypadek, w końcu zamek należy do grupy odpowiedzialnej za muzeum Madame Tussauds), pozwalające na poczucie się jak gość w domu 18 – wiecznej klasy rządzącej.

IMAG1097

Widok z wieży obserwacyjnej . W tle miasteczko Warwick.

IMAG1100

Widok z dziedzińca.

IMAG1117

Zamek można wynajmować na różnego rodzaju uroczystości.

IMAG1118

Prrr

Podsumowując, zamek i miasteczko Warwick jest idealnym miejscem na jednodniowy wypad. To intersujący kombinacja wszechogarniającej historii z rozrywką. Wszystko otoczone świetnie odwzorowanymi strojami, wystrojami i klimatem. Polecamy 😉

Reklamy

2 thoughts on “Skarby UK – Warwick Castle

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s