Powiem Ci jak Cię kocham – John Bowe

Uwielbiam tę książkę! Gdy tylko zobaczyłam ją w księgarni wiedziałam , że podbije  moje serce.  Powiem Ci jak Cie kocham to zbiór krótkich opowiadań- wywiadów z ludźmi zamieszkującymi Stany Zjednoczone. Są w różnym wieku, mają różny status materialny i społeczny, a to co ich łączy to słowo miłość. Każde z nich chciało  się zakochać, przeżyć najpiękniejsze chwile swojego życia przy tym jedynym czy jedynej.  Niektóre z nich są smutne a inne wesołe, słodkie i wzruszające, zabawne, szalone, irytujące i niesamowite. 

powiem-ci-jak-cie-kocham-b-iext7086457

„Czy na pewno prawdziwa miłość wszystko pokona? Czy jeśli ludzie się kochają, to zawsze tracą znaczenie wszystkie między nimi różnice? Jaką rolę odgrywają wartości, które nam wpajano, w szukaniu partnera i postrzeganiu związku?”

Książkę otwiera historia pięciolatki.  Zakochana w Luke przeżywa ogromne rozczarowanie gdy okazuje się , że chłopiec ją okłamał.  ” On mnie okłamał. Powiedział, że może wstrzymać oddech na trzy dni  trzy noce. Ale tego nie zrobił”…

W pamięci utkwiła mi wzruszająca i chwytająca za serce historia pary z Kambodży. Ich małżeństwo zostało zaaranżowane przez Czerwonych Khmerów.  Nie mogli sprzeciwić się tej decyzji, inaczej oboje ponieśli by śmierć. W przepiękny sposób opisują drogę wzajemnego poznawania się i tego jak miłość przychodzi z czasem.

Ostatnią jest opowieść osiemdziesięcioletniej Betty Anne, która uświadamia nas, że na miłość nigdy nie jest za późno. Po dwudziestu czterech latach małżeństwa , przegrywając walkę z rakiem, umiera jej mąż.  W jakiś czas później poznaje Ed’a z którym spędza kolejne dwanaście lat. ..

Mogłabym opisać więcej , ale cóż za przyjemność z czytania będziecie mieć? 🙂 Książka warta kupienia i  pozostawienia w domowej biblioteczce. Ja  jeszcze do niej wrócę.

Moja ocena:

9/10

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s