I wciąż ją kocham – Nicholas Sparks

Książki Sparksa – zawsze mam ochotę przerzucić kilka kartek do przodu, by szybciej dowiedzieć się jak kończy się dany rozdział. Nigdy jednak tego nie robię, bo boję się, że pominę coś ważnego. Uważnie linijka po linijce czytam i łączę w piękną całość.  Śmiało mogę stwierdzić, że jest moim ulubionym pisarzem, co wyda ja kupię i przeczytam od deski do deski. Sparks potrafi żonglować emocjami człowieka, wprowadzając go w stan radości po wylewne łzy. Tak było i tym razem. i wciaz ja kocham

I wciąż ją kocham to powieść o sile miłości, cierpienia i poświęcenia. To jedna z tych historii, która nasuwa na myśl pytanie, Co by było gdyby? Co jeśli wybralibyśmy inną ścieżkę w życiu.  Czy nadal bylibyśmy w tym samym miejscu? Czy los pokierowałby nas do tego samego celu? Co jeśli dokonaliśmy złego wyboru? I ostatecznie czy cofnęlibyśmy czas, by móc wybrać jeszcze raz, poświęcając to co nadarzyło się do tej pory?

John główny bohater jest buntownikiem, ale nie tym z marginesu społecznego.  Swoim zachowaniem, nigdy nie przekroczył pewnej niedozwolonej granicy. Wychowywany jest przez spokojnego, samotnego ojca. Choć ich relacje nie są zażyłe, myślę , że John kochał go miłością ogromną.  Ojciec kolekcjonuje monety i to, jest jego największą pasją  i wokół tego kręci się jego świat.  Dwóch mężczyzn w jednym domu, a jednak jakby żyli zupełnie osobno. John, zaraz po zakończeniu szkoły, bez żadnych ambitnych planów na przyszłość. zaciąga się do armii.

Anioł spadł z nieba i stąpa po okrutnej i niesprawiedliwej ziemi a na imię ma Savannah. To chyba idealny opis.  Savannah jest dziewczyną pełną niewinności i czystości. Zawsze pomocna i życzliwa.  Mieszka w małym miasteczku a jej największym marzeniem jest otwarcie rancza dla autystycznych dzieci.  Swoje wakacje spędza pełniąc wolontariat i tam poznaje Johna, który jest na dwutygodniowym urlopie..  Na ich przypadku można uwierzyć, że miłość od pierwszego wejrzenia rzeczywiście może się przydarzyć.  Choć tego nie planowali, ich uczucie rozwija się w zaskakującym tempie.

Czas ucieka i John wraca na front, skąd pisze przepiękne listy do Savanah. Niestety wydarzenia 9/11 zmieniają ich plany i John przedłuża swój pobyt w wojsku. Rzuca to cień niepewności na ich związek…

I wciąż ją kocham, to powieść , której szybko nie zapomnisz. Będziesz płakać ze wzruszenia i współczucia. Jest to książka o sile niezapomnianego uczucia. Nie zgadzam się z niektórymi ich decyzjami, ale zakończenie książki nagradza prawie wszystko. Przed czytaniem zaopatrzcie się w chusteczki, będą potrzebne 🙂  Jeżeli lubisz dobre powieści miłosne,  które graja na strunach Twojego serca, musisz ją przeczytać.

Moja ocena

8,5/10

P.S Chyba nie muszę dodawać , że warto obejrzeć film choćby ze względu na świetną obsadę męską 🙂

polub_nas_na_facebook

Reklamy

7 thoughts on “I wciąż ją kocham – Nicholas Sparks

  1. Książka przeczytana z podobnymi emocjami, zresztą jak inne książki autorstwa Sparks. Filmu nie widziałam ale chyba skuszę się, choć nigdy jeszcze nie podobał mi się film po wcześniejszym poznaniu książki. Może tym razem będzie inaczej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s