Wojciech Cejrowski – „Gringo Wśród Dzikich Plemion”

Wojciecha Cejrowskiego można lubić albo nie. Radykalne poglądy, których wygłaszania na wielu platformach autor nie raczej nie szczędzi na pewno nie przypadają każdemu do gustu. Faktem jest że W.C. nie potrzebuje uznania, nie szkodząc nikomu, robi to co uważa za słuszne i za to na pewno należy mu się szacunek.  Zapraszamy do recenzji „Gringo Wśród Dzikich Plemion”.

Gringo Wśród Dzikich Plemion - Wydawnictwo "Poznaj Świat"

Gringo Wśród Dzikich Plemion – Wydawnictwo „Poznaj Świat”

Książka skupia się przede wszystkim na życiu Indian. Ameryka Południowa to kontynent, gdzie rdzenną ludność wciąż można nazwać tubylcami. Mimo usilnych starań cywilizacji, Indianie wciąż trwają, żyjąc tak, jak żyli ich przodkowie i przodkowie ich przodków.

Postać medialna, myśliciel, podróżnik, któremu nie brakuje odwagi by mówić, to co myśli. Zagorzały katolik i publicysta, człowiek, który mimo wielu kontrowersji wokół własnej osoby i epizodycznej niechęci części odbiorców, wciąż jest obecny w mediach i wciąż, przynajmniej jeśli chodzi o polskich podróżników, rządzi.

Autor posiadł zdolność opisywania swoich przygód w prosty i przystępny sposób, dzięki czemu potrafi dotrzeć do każdego czytelnika. Rozmowy i kontakty z przedstawicielami plemion, opisy przygód w dżungli, przekraczanie granic przy użyciu książeczki zdrowia (!), rytuały picia yerba mate, metoda opisywania tego wszystkiego, pozwoliło mi polubić go jako autora i człowieka.

„Gringo Wśród Dzikich Plemion” to historia białego człowieka, który postanawia poznać kulturę Dzikich, rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej. Autor odwiedza Kolumbię, Salwador, wyspy karaibskie i wiele innych miejsc, zamieszkałych przez Indian, opisując ich historię, zwyczaje i codzienność. Do wielu wiosek, trafia jako pierwszy, wciąż znajdując sposób porozumienia z ich mieszkańcami. Pewność siebie,tak samo częste zdawanie się na opatrzność jak i zdolne i przemyślane ruchy, to wszystko pozwala WC ujść z życiem z wielu opresji.  Całość uzupełniona zostaje świetny humorem i zabawnymi anegdotami z życia Dzikich.

Książka wyróżnia się też dostępnością wydania , które dosłownie pachnie dżunglą. Strony nasączone są specjalnym olejkiem aromatyzującym, który dodatkowo pomaga wczuć się w realia dżungli.  Autor po woli wprowadza nas przez gęstwiny, rzeki pełne nieprzyjaznych stworzeń aż do serca dżungli, akompaniując tę podróż w swoim świetnym gawędziarskim stylu. Jeżeli lubicie podróże, chcecie poczuć tak samo w umyśle jak i na własnej skórze i we własnych nozdrzach atmosferę dżungli, zachęcamy do lektury „Gringo Wśród Dzikich Plemion” wydawnictwa „Poznaj Świat”.

Reklamy

3 thoughts on “Wojciech Cejrowski – „Gringo Wśród Dzikich Plemion”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s