Być rodzicem – to takie proste! Maria Szarf, Marcin Przewoźniak

Przygotowywałam się do bycia mamą, gdy wpadła mi w ręce ta książka. Przed nią przeczytałam już jakieś trzydzieści poradników o tym, jak przygotować się do roli, jak przewijać pieluchę, karmić cyckiem czy butelką być ekomamą czy nie i tak dalej, i tak dalej. Wszystkie super mądre, z super zdjęciami i super cenami 🙂 Książka Być rodzicem – to takie proste! okazała się jedyną, którą czytałam z ogromnym uśmiechem na twarzy i jedyną, której treść zapamiętałam 🙂 

być rodziciem

„Dzieciaki są fajne, bo nim oficjalnie przyjdą na świat, nikt nie ma pojęcia, jak to będzie, kiedy się już zjawią. No właśnie… jak to będzie? Do prowadzenie samochodu potrzebne jest prawo jazdy. Do startu w dorosłość przydałby się dyplom wyższej uczelni. Natomiast do tego, by mieć dzieci, potrzebne jest… no, to akurat wszyscy wiedzą. Problem w ty, co będzie dalej… Dalej potrzebne są życzliwe podpowiedzi. Ta książka jest ich pełna. W trudnej sztuce posiadania dzieci i niezwariowania przy tym zrobiliśmy rozpoznanie walką. Wszystko, co czym piszemy, przetestowaliśmy na żywych (własnych) organizmach. Bez znieczulenia. Nam też kiedyś obłudnie mówiono, że być rodzicem – to takie proste… (od autorów)”

Książka napisana jest przez dwoje rewelacyjnych ludzi, ze zdrowym podejściem do instytucji rodzica.  Dzięki nim, pomyślałam, nie będzie tak źle ! nie ma co się martwić!  Czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Podzielona jest na tematyczne rozdziały. Można odnieść wrażenie, że czyta się pamiętnik prowadzony przez dwójkę, czasem mniej lub bardziej zatroskanych przyjaciół.  To nie jest książka tylko dla początkujących mam, ja wracałam do niej wielokrotnie.  Nietuzinkowa. Gorąco polecam.

Moja ocena:

9/10

Reklamy

One thought on “Być rodzicem – to takie proste! Maria Szarf, Marcin Przewoźniak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s