Czekając na anioły – Cathy Glass

Ile jesteśmy w stanie zrobić, by ochronić dziecko przed cierpieniem?

Koleżanka poleciła autorkę, jednak długo nie mogłam się co do tej książki przekonać. Być może dlatego ze nie przepadam za książkami typu ,, pisane życiem”. Pewnej nocy podczas mojego ,,bez-sennika” sięgnęłam po lekturę no bo wiadomo- jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma”.

czekając na anioły

Cathy Glass jest Brytyjką. Od lat zajmuje się prowadzeniem rodziny zastępczej dla dzieci pokrzywdzonych w swoich rodzinnych domach. Jej książki są odzwierciedleniem jej przeżyć związanych z opieka nad nimi . Cathy jest bardzo uczuciową i pełną współczucia kobietą. Czytając historie przez nią napisane, na własnej skórze można odczuć wszystkie te emocje. Po książce „czekając na anioły” długo nie mogłam dojść do siebie.

Autorka opowiada o dość nie typowym przypadku. W odróżnieniu do innych jej podopiecznych dziecko nie jest krzywdzone przez swojego rodzica. Do opieki społecznej zgłasza się Patric, chory na raka mężczyzna. Szuka opiekuna dla swojego ośmioletniego syna Michaela. Patric wie, że wraz z Jego odejściem jego syn zostanie na tym ogromnym świecie zupełnie sam, ponieważ kilka lat wcześniej rak zabrał już Michaelowi matkę. Cathy nie od razu decyduje się na podjęcie opieki nad chłopcem. Wiedziała bowiem, że gdy chłopiec wejdzie do życia jej rodziny wniesie ze sobą smutek. Smutek dobrze znany Jej i jej dzieciom, którzy właśnie zmagali się z odejściem ojca i męża do innej kobiety. W końcu to dzieci,Adrian i Paula pomagają podjąć jej decyzje o zaopiekowaniu się chłopcem. Autorka opowiada w  książce jak ludzkie tragedie zbliżają do siebie całkiem obce osoby. Jak takie tragedie mogą zawładnąć umysłem dziecka. Jak mały człowiek z dnia na dzień potrafi nauczyć się samodzielności i odpowiedzialności względem ukochanego rodzica. Książka jest bardzo emocjonalna. Czyta się ja z zaciekawieniem pomieszanym z smutkiem. Dociera bowiem do nas że są to autentyczne przeżycia samej autorki, że takie historie dzieją się tuż obok nas. Pokazuje jak silny na zewnątrz a wystraszony w środku chłopiec zmaga się ze strachem przed utratą jedynej osoby tak bliskiej jego sercu.

Polecam książkę każdemu kto lubi wzruszające historie. Łzy gwarantowane.

Moja ocena:

8/10

Autorką recenzji jest Marzena Fantoines.

Reklamy

2 thoughts on “Czekając na anioły – Cathy Glass

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s