Jeździec Miedziany – Paullina Simons

Bez względu na napisze o tej książce , nie będzie to wystarczająco dużo. Jeździec Miedziany to zdecydowanie wyjątkowa książka.  Historia Tatiany I Aleksandra, zabierze Cie na emocjonalny rollercoaster, ale nie sadzę , że pożałujecie. I proszę się nie bać tych siedmiuset stron. Gdy tylko wejdziecie w ich świat, gdy oczarują Wasz umysł, zapragniecie by książka nigdy się nie kończyła.

Trudno jest opisać tą książkę tak, aby nie zdradzić wszystkich szczegółów, zwłaszcza że ma ona swoja kontynuacje. Cała trylogię przeczytam już jakiś czas temu. Pierwsza cześć pożyczyła mi koleżanka, ale dwa dni powiej kopiłam już następną. I tak w tydzień przeczytałam je wszystkie.  Śmiało mogę stwierdzić, że jest to jedna z moich top 10 książek,

Jest 1941 rok , Leningrad. Trwa wojna miedzy Niemcami i ZSRR. Prawie siedemnastoletnia Tatiana wydelegowana przez rodzinę, idzie o sklepu po żywność.  To dzień , który odmieni jej życie na zawsze. Nie dlatego że jest wojna, nie dlatego że rodzina powierzyła jej tak ważne zadanie, ale dlatego że poznaje Aleksandra.  Tatiana siedzi na przystanku w białej sukni w czerwone rożne i je swoje ulubione lody, Aleksander stoi po drugiej stronie ulicy ,patrzy na nią jak zahipnotyzowany I wtedy ich wzrok spotyka się. Czy to miłość od pierwszego wejrzenia? Zdecydowanie tak. Niestety miłość ta , będzie wystawiona na wiele prób i niedogodności, ale przekonamy się jak wielka jest jej potęga.

Aleksander jest nieziemsko przystojny, mocno zaborczy i bezwarunkowo honorowy. Tatiana jest najsłodszą ale i najsilniejsza bohaterka z jaką kiedykolwiek się spotkałam. Obiema postaciami jestem mocno zauroczona.  Ich nieustępliwa miłość możne rywalizować z miłością Romea i Julii.

Muszę przyznać, że przez większość czasu jaki spędziłam na czytaniu książki , czułam się jakbym tonęła w morzu smutku , a kiedy wreszcie złapałam oddech radości, kolejna fala spłynęła na mnie. To nie jet łatwa książka. Opisy ludzkich nieszczęść i tragedii skłaniają do refleksji nad własnym życiem. Czy właściwie doceniamy to co mamy i jakie są nasze priorytety? Paullina Simons w doskonały sposób opisuje jak ważna jest miłość i nadzieja.

moja ocena, zdecydowanie:

10/10

polub_nas_na_facebook

Reklamy

11 thoughts on “Jeździec Miedziany – Paullina Simons

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s