Marek Tomalik – Australia

Pająki, kangury, Aborygeni, pająki, węże,  Sydney, pająki, surfing, Uluru i pająki – z tym właśnie kojarzy się Australia większości z nas. O Australii myślę od dawna, planowałem nawet tam studiować, mimo zmiany planów, na pewno nie ominie mnie wizyta na tym pięknym kontynencie – niedługo spakuję dziewczyny do walizek i lecimy 😉 Marek Tomalik to podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy a przede wszystkim pasjonat Australii.  Od 20 lat niemal co roku odwiedza to wspaniałe miejsce, przejechał je w zasadzie wzdłuż i wszerz, eksplorując tak samo miasta jak i wsie i kompletną dzicz. W swojej kolejnej już poświęconej Australii książce przedstawia serię opowiadań, reportaży, zdjęć, faktów i opisów przeżyć z szeregu wypraw wewnątrz kontynentu.

Wydawnictwo Otwarte na Świat

Wydawnictwo Otwarte na Świat

Książka daje przede wszystkim odpowiedź na pytanie :  Dlaczego Australia ? Nie ma na  świecie tak bardzo odciętego od reszty kontynentu, pełnego mistycyzmu, bogatej fauny i flory, niezliczonej dozy gatunków endemicznych, barwnej historii no i świetnych warunków do surfingu, innymi słowy każdy znajdzie tam coś dla siebie. Dzięki charakterystycznej dla siebie narracji autor pozwala na eksplorację w swoim tempie, kilometr po kilometrze , jak sam pisze : ” Żeby poczuć bicie serca tej ziemi, trzeba wgryzać się w nią kilometr po kilometrze”. Tak więc, dosyć sprawnie „nudne i suche” fakty w połączeniu z narracją, stają się przyjemnie przystępne.

Każdy kto jest niezależny, znudzony korporacyjnym stylem życia, pracą od 8 do 17 i powtarzaniem tego samego schematu rok w rok, każdy kto potrzebuje zmiany, znajdzie na tych kilkuset stronach wskazówki i przemowę do swojego wnętrza.  Więc jeśli macie w planach wakacje nie w hotelu pięciogwiazdkowym na Majorce, może zdecydujecie się na propozycję autora – nocleg na dachu jeepa w śpiworze, pod gołym niebem i pod światłem gwiazd – prawdziwy hotel miliono-gwiazdkowy 🙂

Książka jest pięknie wydana – jak wszystkie książki z wydawnictwa Otwarte na Świat , pełna kolorowych ilustracji i zdjęć, pozwalających na lepsze zobrazowanie przygód Marka Tomalika.

Tak więc pakujcie się i w drogę – najpierw do Empiku – po książkę, a potem … ?

Polecam gorąco.

Reklamy

5 thoughts on “Marek Tomalik – Australia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s